Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XAUUSD09.088.png

ALTIN

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde altın için hareketlilik oldukça yüksekti. İyi gelen ABD istihdam raporuyla değer kazanan dolar değerli metaldeki satış baskısını kuvvetlendirdi. Veriye sert tepki veren altın bulunduğumuz haftada ise yön arayışında olacak.

Fiyatlama 1330 – 1340 dolar bandına sıkışmış durumda. Geçtiğimiz günlerde 1332 – 1330 dolar aralığından değerli metal birçok kez tepki alımıyla karşı karşıya kalmıştı. Aynı zamanda fibo düzeltmesine denk gelen bu seviyelerden yeniden yükseliş hareketinin gündeme gelmesi şaşırtıcı olmayacak. Yükseliş hareketinin devamı içinse 1340 doların üzerinde kalmamız gerekiyor. Eğer bu gelişme sağlanırsa artık yeni bandımız 1340 ile 1346 dolar aralığı olarak gözüküyor.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!