Yatırım alanınızı dünya çapında genişletmenize yardımcı olan Trive Yatırım, Eurobond alarak portföyünüzü zenginleştirip, döviz cinsinden sabit getirili ve uzun vadeli yatırım yapmanıza rehberlik eder.

Türkiye’nin lider finansal hizmet kurumlarından biri olan Trive Yatırım, Eurobond işlemlerinize aracılık yapmakla kalmaz, yenilikçi ve size özel kılınabilir çözümler üretmeye yardımcı olur.

Eurobond piyasalarındaki gelişmeleri yakından takip eden Trive Yatırım’ın deneyimli uzmanları, portföyünüzü bu değerli enstrümanla zenginleştirmenize destek sağlar.

İhtiyaç duyduğunuzda kolayca nakde çevirebileceğiniz Eurobond ürününü Trive Yatırım hesabınıza hızlı ve güvenli şekilde ekleyebilirsiniz.

Eurobond nedir ?

Döviz cinsinden tahviller Eurobond adıyla alınıp satılır. Diğer bir deyişle, devletlerin veya şirketlerin finansal kaynak yaratmak için ABD Doları veya Euro gibi bir döviz cinsinden çıkardığı borçlanma senedine Eurobond denir.

Eurobond, hükümetlere ve şirketlere kendi ülkeleri dışında finansman sağlama imkânı sağlayan önemli bir finansal araçtır. Döviz cinsinden ihraç edilir ve genellikle uluslararası finans piyasalarında işlem gören orta ila uzun vadeli borçlanma senedidir. “Eurobond” terimi, tahvillerin genellikle Avrupa para birimi olan Euro cinsinden ihraç edilmesinden kaynaklanmaktadır.

Eurobond, yatırımcıların çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturmasını ve farklı ülkelerin faiz oranlarından faydalanmasını sağlar. Böylece, yatırımcılar yabancı para birimlerine yatırım yapma fırsatı yakalar.

Eurobond’ların vadesi 5 ila 30 yıl arasında değişebilir ve genellikle yatırımcıya düzenli bir gelir kaynağı sağlamak amacıyla kupon ödemeli olarak ihraç edilir. Kupon ödemeleri genellikle ABD Doları tahvilleri için 6 aylık, Euro tahvilleri için yıllık olarak yapılır.

Trive ile üç adımda yatırıma başla
Hesap aç

Dakikalar içinde yatırım hesabını aç

Ürünlerimizi keşfet

Yatırımına uygun Trive ürünlerini seç

Yatırıma başla

Portföyünü oluştur birikimlerini değerlendir

Eurobond kimler için uygundur?

Orta ve uzun vadede portföylerini çeşitlendirmek ve yabancı para birimlerine yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için Eurobond iyi bir yatırım seçeneği olabilir. Eurobond düşük risk toleransına sahip ve istikrarlı bir gelir kaynağı arayan yatırımcılar için uygundur.

Bununla birlikte, Eurobond performansının, ihraç eden ülke veya kuruluşun ekonomik performansı ve uluslararası finansal piyasalardaki dalgalanmalar dahil olmak üzere bir dizi faktörden etkilenebileceğinin bilinmesi önemlidir.

Trive Yatırım’da hesap açıp Eurobond satın alarak, dövize endeksli sabit gelir elde etmeye hemen başlayabilirsiniz.

  • Anapara güvencesi: Birçok Eurobond, ihraç eden ülkenin hükümeti tarafından anapara güvencesi ile ihraç edilir. Ana yatırımın devlet tarafından garanti edilmesi yatırımcıya ek güvence sağlar.

  • Döviz yatırımlarında çeşitlilik: Eurobond’lar, yatırımcılara ihtiyaçlarına en uygun yatırım vadesini seçme esnekliği veren bir dizi vade seçeneği sunar.

  • Vade seçenekleri: Halka arz edilen hisse senetlerinin pazarlamasını ve dağıtımını üstlenir. Potansiyel yatırımcıların belirlenmesi, pazarlama materyallerinin hazırlanması, yol gösterici sunumların yapılması ve yatırımcı taleplerinin yönetilmesi gibi faaliyetleri gerçekleştirir.

  • Nakit akışı: Eurobond’lar kupon ödemeleri yoluyla yatırımcılara düzenli bir gelir kaynağı sağlar.

Trive Yatırım ile Eurobond almanın avantajları

Hesabınızla Eurobond işlemlerini kolayca gerçekleştirirken, yatırımınıza değer katacak piyasa analizlerinden ve tek ekranda tüm portföye erişim gibi diğer platform özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, Trive uygulamasını ücretsiz indirerek yatırımlarınızı her yerden kolayca yönetebilirsiniz.

Hesap açmak ve beraberinde gelen tüm avantajları deneyimlemek için hızlı online adımlarıizleyebilirsiniz. Size en uygun olduğunu düşündüğünüz ürün ve hizmetleri işaretledikten sonra sözleşmenizi dijital ortamda onaylayabilir ve müşteri temsilcimizle online ortamda görüşme yaparak hesabınızı yönetmeye başlayabilirsiniz.

Finans alanında yetkin ve tecrübeli profesyonellerden oluşan ekibimiz, süreç boyunca size yardımcı olmak ve tüm sorularınızı yanıtlamak için burada. Yatırımlarınızla ilgili destek almak istediğinizde 444 39 34 numaralı telefon hattını arayarak veya destek@trive.com.tr adresine e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!