kie

Trive Portfoy
Para Piyasası(TL) Fonu

Trive Portföy Para Piyasası (TL) Fon yatırımı,birikimlerinizden kazanç sağlamanız için size güvenli, likit ve öngörülebilir bir yol sunar.

Fon yatırımı, kısa ve orta vadede paralarını yatırmak üzere güvenli bir yere ihtiyaç duyan yatırımcılar için güvenli ve esnek bir yatırım seçeneği olarak tasarlanmıştır. Maksimum vadesi 184 gün, günlük ağırlıklı ortalama vadesi 45 gün olan fon portföyünü, yüksek likiditeye sahip para ve sermaye piyasası araçları oluşturmaktadır. Fon, kısa vadeli kamu ve özel borç ve para piyasası ürünlerine yatırım yapmaktadır. Fonun düşük riskli stratejisi, istikrarlı getiriler ve günlük nakit dönüşüm avantajı sağlarken yatırım için nakde kolay dönüştürülebilir sermaye piyasası araçları tavsiye edilir.Fon portföyüne hesaplanamayan vadeler dahil değildir.


Fon detaylarına ulaşın Sayfayı ziyaret et
kid

Trive Portfoy
Birinci Serbest(Döviz) Fon

Trive Portföy Birinci Serbest (Döviz) FonuBirikimlerini döviz cinsinden değerlendirmek ve uzun vadede döviz mevduatın üzerinde getiri elde etmek isteyenler için uygundur.

Birikimini dövize yatırmak ve gelirini döviz mevduatı üzerinden elde etmek isteyen nitelikli yatırımcılar için uygun bir fondur.Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından döviz cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikaları ile yurtiçi ihraççılar tarafından ihraç edilen para ve sermaye piyasası araçları fon portföyünün en az % 80'ini oluşturacaktır. Fonun %20'si yabancı para ve sermaye piyasası araçlarına ve/ veya Türk lirası para ve sermaye piyasası ürünlerine yatırım yapacaktır.Bunun yanı sıra portföyler, forward, opsiyon, takas, repo ve ters repo sözleşmeleri gibi borsa dışında tutulan ürünler içerebilir.


Fon detaylarına ulaşın Sayfayı ziyaret et
Trive ile üç adımda yatırıma başla
Hesap aç

Dakikalar içinde yatırım hesabını aç

Ürünlerimizi keşfet

Yatırımına uygun Trive ürünlerini seç

Yatırıma başla

Portföyünü oluştur birikimlerini değerlendir

kif

Trive Portfoy
Emtia Serbest Fon

Trive Portföy Emtia Serbest Fonu, dünya çapında değerli metaller, tarım, enerji ve endüstriyel metallere yatırım yaparak risk yönetimi konusunda bir strateji sağlamak için oluşturulmuştur.

Fon, değerinin en az %80'ini altın, gümüş ve diğer kıymetli madenlere dayalı para ve sermaye piyasası araçları, bu maden ve emtiaları takip eden borsa yatırım fonları ve bu örgüye uygun yatırım fonlarından oluşturacaktır.Bakır, platin, paladyum, alüminyum, çinko, diğer değerli metaller ve metaller, enerji üretiminde kullanılan hammaddeler(petrol, doğalgaz vb.), tarım, hayvancılık ve gıda ürünleri(mısır, pirinç, kahve, pamuk, et vb.) emtia bazlı para ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapabilir.Fon portföy yöneticisi, altın, gümüş ve diğer kıymetli madenlere dayalı para ve sermaye piyasası araçlarını ve bunların ağırlıklarını aktif olarak yönetecektir.Böylece sabit emtia dağıtımlı pasif portföy yönetimi kullanılmayacaktır.


Fon detaylarına ulaşın Sayfayı ziyaret et
kia

Trive Portfoy
Mutlak Getiri Hedefli Değişken Fon

Trive Portföy Mutlak Getiri Hedefli Değişken Fon ile orta/ uzun vadede birikimlerinizi çok varlıklı strateji ile değerlendirerek piyasa olanaklarından yararlanın.

Fon'un temel hedefi, TL mevduatın uzun vadeli yatırım getirisidir. Orta ya da uzun vadede birikimlerini çoklu varlık stratejisiyle değerlendirmek ve piyasa olanaklarından yararlanarak, ortadüzeyde risk almak isteyen yatırımcılara uygun TL mevduatına bir alternatiftir.

Fon, yurt içinde ve yurt dışında TL ve dövize endeksli kamu ve özel sektör borçlanma senetlerini, ortaklık paylarını, kira sertifikalarını, yatırım fonlarını, kıymetli madenlere dayalı sermaye piyasası araçlarını ve izahnamede yer alan diğer sermaye piyasası ürünlerini yönetir. TL bazında orta ve uzun vadeli mutlak getiri için yatırım yapar.Trive Portföy Mutlak Getiri Hedefli Değişken Fon ile yurt içinde ve yurt dışında borsa yatırım fonlarına, gayrimenkul yatırım fonlarına, girişim sermayesi yatırım fonlarına ve yatırım ortaklıklarına yatırım yapmayı mümkün kılar.


Fon detaylarına ulaşın Sayfayı ziyaret et
kib

Trive Portfoy
Robotik Teknolojileri Değişken Fon

Küresel yatırım evreninde “Robotik” teması kapsamındaki şirketlerin büyüme olanakları ile olası kazançlarına iştirak imkânından yararlanmak ve uzun vadede bu alandaki getirilerden faydalanmak isteyen yatırımcılar için uygundur

Fonun amacı küresel yatırım evreninde büyüyeceği öngörülen yapay zeka ve robotik teknolojileri şirketlerinin büyüme olanakları ve olası kazançlarına iştirak imkânı sağlamaktır. Bu kapsamda, Fon toplam değerinin asgari %80’i aşağıda detayları verilen yapay zeka ve robotik teknolojileri şirketleri olarak belirlenen tema şirketlerinin ihraç ettiği yerli/yabancı ortaklık paylarına, Amerikan Depo Sertifikalarına (ADR), Global Depo Sertifikalarına (GDR), yerli/yabancı özel sektör borçlanma araçlarına ve bahsi geçen temaya yatırım imkânı sağlayan yerli yatırım fonu katılma payları ile yerli/yabancı borsa yatırım fonu katılma paylarına yatırılacaktır.


Fon detaylarına ulaşın Sayfayı ziyaret et
tvn

Trive Portfoy
Birinci Fon Sepeti Fonu

Trive Portföy Birinci Fon Sepeti Fonu, uzun vadede Türkiye’nin de dahil olduğu Gelişmekte Olan Ülkelere ağırlıklı olarak yatırım fonları ve borsa yatırım fonları aracılığı ile yatırım yaparak bu ülkelerin dünya ortalamalarının üzerinde olacağı öngörülen olası büyüme ve gelişim fırsatlarından yararlanmayı hedefleyen yatırımcılar için uygundur.

Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak; gelişmekte olan ülkelerde ihraç edilmiş varlıklara yatırım yapan borsa yatırım fonları ve/ veya bu ülkelerde faaliyet gösteren yatırım fonları ve borsa yatırım fonları katılma paylarına yatırılır.Yatırım yapılacak olan gelişmekte olan ülkeler MSCI Gelişmekte Olan Ülkeler Endeksi(MSCI Emerging Markets Index) içerisinde yer alan; Türkiye,Brezilya, Meksika, Kolombiya, Peru, Şili, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Yunanistan, Macaristan, Polonya, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Hindistan, Endonezya, Güney Kore, Malezya, Filipinler, Tayvan ve Tayland olarak belirlenmiştir.


Fon detaylarına ulaşın Sayfayı ziyaret et
thd

Trive Portfoy
Birinci Hisse Senedi TL Fonu

Trive Portföy Birinci Hisse Senedi TL Fonu “Değer yatırımı” yatırım stratejisi kapsamında uzun dönemli potansiyeli yüksek BIST 100 şirketlerine yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için uygundur.Fon, şirketlerin uzun vadeli temelleri ile uyuşmayan ve şirketlerin içsel değerlerinden daha düşük bir piyasa fiyatlaması oluştuğunda ilgili şirketlere yatırım yapmayı hedefler.

Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BİST’te işlem gören yerli ortaklık paylarından oluşur.Fon orta uzun vadeli perspektif ve aktif yönetim tarzı ile yönetilerek sermaye kazancı elde etmeyi hedefler. Yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde risk / getiri değerlendirmeleri sonucunda belirlenenler ve nakde dönüşümü kolay olanlar tercih edilir. Fon portföyüne yalnızca Türk Lirası cinsinden varlıklar ve işlemler dahil edilecektir.


Fon detaylarına ulaşın Sayfayı ziyaret et

Birikimlerinizi değerlendirmenin ilk adımı, bir yatırım hesabı oluşturmaktır. Trive hesabınızı dakikalar içinde açabilir, yatırım yapmaya hemen başlayabilirsiniz!

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!