Parasının değerini bilenler Trive'da

Hisse işlemlerinde komisyon yok
VİOP işlemlerinde komisyon yok
Hesap işletim
ücreti yok
Anlık veri
ücreti yok

Sıfır komisyon nedir?

Hisse senedi ve VİOP işlemlerinde yatırımcılarımıza komisyonsuz aracılık hizmeti* sunuyoruz. Üstelik 10 bin TL ve üzeri bakiyeli yatırımcılarımız için ücretsiz anlık data sağlıyor, 50 bin TL ve üzeri bakiyeli yatırımcılarımız için hesap işletim ücreti almıyoruz.

*Aracılık komisyon oranı, aylık 10 milyon TL üzeri hacimlerde onbinde bir olarak uygulanır

Sıfır komisyon
şimdi ve daima

Sıfır komisyon uygulaması geçici bir kampanya değildir. Uzun vadeli ve sürdürülebilir iş modeli çerçevesinde planlanan bir uygulamadır. Sektörün gelişmesini, büyümesini ve sermaye piyasalarında yatırımcı sayısının artmasını destekleyecek bu uygulamamızla yepyeni bir dönemin başladığını duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Kurumumuzun yenilikçilik anlayışıyla attığı adımlar sıfır komisyon uygulamasıyla sınırlı kalmayacak. Yeni hizmetlerimizi ve ürünlerimizi yatırımcılarımızla buluşturmak için çok çalışacak ve sektörde öncü adımlar atarak fark yaratmayı sürdüreceğiz.

Trive Yatırım Menkul Değerler, “Hızlı ve Rekabetçi” yüzüyle sermaye piyasasında, hisse senetleri, viop, forex, emtia, altın ve daha birçok enstrümandan oluşan geniş bir ürün yelpazesi sunarak yatırımlarınıza değer katıyor.

Ücretsiz Anlık Borsa Verileri ile Piyasaları Canlı Takip Et!

Hesabında 10.000 TL ve üzeri varlığı bulunan tüm yatırımcılarımıza anlık data ücretsiz. Sen de anlık borsa verilerini canlı izlemek için hemen borsa yatırım hesabını aç.

Canlı borsa ekranı ile tüm hisselerin anlık fiyatlarını görerek işlem yap.

Hisse Senedi ve VİOP İşlemleri Komisyon Oranları
Alt Limit Üst Limit Komisyon Oranı*
0.00 TL 10,000,000.00 TL 0
10,000,001.00 TL - On binde 1

* Viop ve Hisse için BİST Borsa Payı, Takasbank Ücreti ve BSMV ücretleri yatırımcılarımızdan tahsil edilecektir.

İşlem masraf açıklaması Tutar
Hisse Başına Şartlı Virman Çıkış Masrafı 20.00 TL+BSMV
Hisse Başına Virman Çıkış Masrafı 16.00 TL+BSMV
Ödünç İşlem Ücreti %25.00
Hesap İşletim Ücreti 54.00 TL+BSMV

**     

MİN MAX TUTAR
0.01 TL 10,000.00 TL 16.00 TL+BSMV
10,000.01 TL 50,000.00 TL 31.00 TL+BSMV
50,000.01 TL 200,000.00 TL 60.00 TL+BSMV
200,000.01 TL 1,000,000.00 TL 121.00 TL+BSMV
1,000,000.01 TL ve üzeri 241.00 TL+BSMV
Trive Değerler A.Ş İşlem Komisyonu ve Hizmet Ücretleri
Trive Değerler A.Ş. EFT İşlem Ücretleri
MİN MAX TUTAR
0.00 TL 10,000.00 TL 5.00 TL+BSMV
10,000.01 TL 50,000.00 TL 10.00 TL+BSMV
50,000.01 TL 100,000.00 TL 20.00 TL+BSMV
100,000.01 TL 500,000.00 TL 45.00 TL+BSMV
500,000.01 TL ve üzeri 60.00 TL+BSMV
asla-durmak-yok

Bayer 04 Leverkusen’in resmi sponsoru.

logos
Florian-Wirtz Robert-Andrich Granit-Xhaka

Sıkça Sorulan Sorular

Hisse senedi alım satımı yapmak için sermaye piyasası faaliyetlerinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulunca yetkili kılınmış bankalar ve aracı kurumlara başvurularak hesap açılmalıdır. Açılış onayının ardından hesabınıza para yatırabilir ve hisse senedi alım satım işlemlerine başlayabilirsiniz.
Hisse senedi alım satım işlemlerinde yeterince tecrübeli olmayan yatırımcıların alanında uzman ve yetkinlik belgesine sahip bir yatırım danışmanından tavsiye alması önerilmektedir. Günümüzde hisse senedi alım satımına aracılık eden kurumlarının yatırım yaparken kullanılacak yazılım araçlarını sunması beklenir.
Hisse senetleri, ilgili ülkenin sermaye piyasası kurumu tarafından lisans almaya hak kazanan ve denetlenen borsalarda işlem görür. Borsalar, alıcıları ve satıcıları aracı kurumlar üzerinden bir araya getiren işlem merkezleridir. Aracı kurumlar, ilgili borsalara erişebilen ve işlem yapabilen üye kuruluşlardır. Aracı kurumlar üzerinden yatırımcılar hisse işlemlerini gerçekleştirir. Hisse senedi alım satım işlemleri direkt olarak ilgili borsanın üzerinden yapılamaz.
Trive Yatırım Menkul Değerler'de yatırım hesabı açarak sıfır aracılık komisyonu avantajıyla hisse senedi işlemlerine hemen başlayın.
Faiz oranlarının düşük olduğu dönemlerde yatırımcılar kısa vadeli hisse senedi yatırımlarına yönelme eğilimindedir. Bu dönemlerde yatırımcılar kısa vadeli yatırımın, uzun vadeli yatırıma göre daha çok getiri sağladığını düşünerek işlemlerini gerçekleştirir.

Gelişmekte olan piyasalarda hisse senedi işlemi yapmak kar açısından cazip görünse de yüksek riskleri de beraberinde getirir. Kısa dönemli volatilitenin yüksek olduğu hisse senedi piyasalarında getiri oranları yatırımcılarını uzun vadede tatmin etmektedir. İşlem hacmi düşük olan hisse senetleri yüksek getiri potansiyeli ile birlikte yüksek risk barındırır. Bu sebeple hisse senedi yatırımının, uzun vadeli olarak düşünülmesi önerilir.
Genel olarak piyasa analistleri hisse senedi yatırımlarında uzun vadeli seçenekleri önermektedir. Uzun vadeli hisse senedi yatırımlarında seçilecek yatırım ürününü detaylı şekilde araştırmak gerekmektedir. Araştırma yapılırken dünyayı değiştiren buluşlar, gelişen ve geleceği tasarlayan teknolojiler ve çağın gereksinimlerini karşılayan ürünler dikkate alınabilir.

Kısa vadeli hisse yatırımı, yatırımcıların kısa bir dönemde fiyat hareketlerinden yararlanma ve hızlı kar elde etme amacını taşıyan bir yatırım stratejisidir. Bu tür yatırımlar genellikle birkaç gün ya da birkaç ay içinde gerçekleştirilir. Yatırımcılar, piyasadaki kısa vadeli fiyat dalgalanmalarını takip eder ve bunlardan yararlanmak için hisse senetleri satın alır ve satarlar.

 

Kısa vadeli hisse yatırımı, yatırımcılar için yüksek kar potansiyeli sunabilir fakat aynı zamanda yüksek risk de içerebilir. Bu tür yatırımlar, piyasa koşullarının hızlı değişebildiği ve fiyat hareketlerinin ani olabileceği dönemlerde daha risklidir. Bu nedenle yatırımcılar, kısa vadeli hisse yatırımı yaparken dikkatli olmalı ve yatırım kararlarını alırken piyasa koşullarını ve hisse senedi hakkında bilgi edinmelidir.

 

Ayrıca, kısa vadeli hisse yatırımı yaparken yatırımcıların, portföylerini çeşitlendirmek ve riskleri azaltmak için farklı hisse senetleri ve sektörler arasında yatırım yapmaları önerilir. Bu şekilde yatırımcılar, olası fiyat dalgalanmalarından etkilenmeden yatırımlarından faydalanabilir.

Hisse senedi alım satımında aracı kurumlara ödenen komisyon oranları değişiklik göstermektedir. Trive Yatırım Menkul Değerler olarak hisse senedi alım satımında ve VİOP işlemlerinizde sıfır komisyon ayrıcalığı sunuyor, yatırımlarınıza değer katıyoruz. Aylık işlem hacmi 10 milyon TL altında olan yatırımcılarımızdan hisse senedi ve VİOP işlemlerinde aracılık komisyonu almıyoruz.
Not: Sıfır komisyon uygulaması aracılık faaliyetinden doğan komisyon için geçerlidir. Takasbank ve MKK ücretleri ile Borsa Payı, vergi ve benzeri yasal zorunlu masraflar yatırımcılarımıza yansıtılacaktır.