Trive Yatırım portföyünüzde bulunan varlıkları, Borsa İstanbul bünyesindeki Takasbank Ödünç Pay Piyasası’nda belirli bir süre ve komisyon karşılığında ödünce verebilirsiniz.

Kiralamaya benzeyen bu işlemi, Trive Yatırım’ın 40 yıla yakın tercübesiyle güvenlice ve hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Böylece, belirli bir süre portföyünüzde atıl durması muhtemel olan hisse senetleriyle ek kazanç sağlayabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken, Trive Yatırım hesabı sahibi olarak kredili alım, açığa satış ve ödünç alma-verme sözleşmesini onaylamaktır. Bu sözleşmeye ve sözleşmelerle ilgili bilgi setine buradan ulaşabilirsiniz.

Yatırımcıların portföyünde bulunan payların Ödünç Pay Piyasası’nda değişik vadelerde ve faiz oranlarında kiralanması mümkündür.

SPK’nın 'Geniş Yetkili Aracı Kurum' yetki belgeleriyle faaliyet gösteren ve 1986’dan beri Türkiye’nin lider finansal hizmet kurumlarından biri olan Trive Yatırım, Ödünç Pay Piyasası işlemlerinize aracılık yapmakla kalmaz, yenilikçi ve size özel kılınabilir çözümler üretmeye yardımcı olur.

Hangi payların hangi şartlar altında ödünce verilebileceğiyle ilgili bilgi almak için 444 39 34 numaralı telefon hattını arayarak veya destek@trive.com.tr adresine e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

Ödünç Pay Piyasası nedir?

Takasbank tarafından belirlenen tür, miktar ve dönemlerde teminat göstererek ödünce konu kıymet ödünç almak veya vermek isteyen aracı kurum ve bankalar ile bunların müşterilerinin talepleri ile tekliflerinin karşılaşmasını sağlayan, Takasbank tarafından kurulan ve işletilen piyasadır.

Ödünç Pay Piyasası’nda verilen payların mülkiyeti ödünç verende kalmaya devam eder. Ödünç süresince doğan rüçhan hakkı, temettü hakkı gibi tüm haklar yine ödünç verene aittir.

Piyasada aracı kuruluşların ödünç pay senedi talep ve teklifleri şeffaf bir ortamda zaman ve fiyat önceliği esas alınarak karşılaşmakta, talep ve teklifler ile gerçekleşen işlemler veri dağıtım ekranları vasıtasıyla anlık olarak yayınlanmaktadır.

Trive Yatırım da Ödünç Pay Piyasası’nda, alınan teminatlar çerçevesinde takasın sonlanmasına aracılık eden bir kurum olarak yer almaktadır.

Trive Yatırım ile Ödünç Pay Piyasası işleminin avantajları

Belirli bir süre satmayı düşünmediğiniz hisse senediniz varsa, Trive Yatırım güvencesiyle ödünç vererek ek bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Hesabınızla Borsa İstanbul’da ödünç pay işlemlerini kolayca gerçekleştirirken, yatırımınıza değer katacak piyasa analizlerinden ve tek ekranda tüm portföye erişim gibi diğer platform özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca, Trive uygulamasını ücretsiz indirerek yatırımlarınızı her yerden kolayca yönetebilirsiniz.

Hesap açmak ve beraberinde gelen tüm avantajları deneyimlemek için hızlı online adımları izleyebilirsiniz. Size en uygun olduğunu düşündüğünüz ürün ve hizmetleri işaretledikten sonra sözleşmenizi dijital ortamda onaylayabilir ve müşteri temsilcimizle online ortamda görüşme yaparak hesabınızı yönetmeye başlayabilirsiniz.

Finans alanında yetkin ve tecrübeli profesyonellerden oluşan ekibimiz, süreç boyunca size yardımcı olmak ve tüm sorularınızı yanıtlamak için burada. Yatırımlarınızla ilgili destek almak istediğinizde 444 39 34numaralı telefon hattını arayarak veya destek@trive.com.tr adresine e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!