Şirketinizin finansal değerlemesini yapmak için Trive Yatırım’ın uzman kadrosundan ve yenilikçi metodolojik yaklaşımlarından faydalanabilirsiniz.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) geniş yetkili aracılık lisansına sahip olan Trive Yatırım, 40 yıla yaklaşan tecrübesinin kazandırdığı güvenle değerleme süreçlerini yürütür.

Şirket değerlemesi veya işletme değerlemesi, söz konusu şirketin ekonomik değerini belirleme sürecidir. Bu değerleme şirketin sahiplerine ve potansiyel yatırımcılara işletme değerine ilişkin objektif bir raporlama sunar.

Şirket değerlemesi, o şirketin yönetiminin, sermaye yapısının, gelecekteki kazanç beklentilerinin veya varlıklarının piyasa değerinin ayrıntılı analizine dayanır.

Bir şirketin değerlemesi nasıl yapılır?

Bir şirketin gelişiminin, markasının, ürün yelpazesinin, maddi ve maddi olmayan varlıklarının, sahip olduğu müşteri tabanının ve pazar payının parasal değer cinsinden ifadesine şirket değerlemesi denir. Bu değerlemeye yatırımcılar, hissedarlar, finans kuruluşları, devlet kurumları gibi paydaşlar tarafından ihtiyaç duyulabilir.

Mali tabloların ve nakit akışı modellerinin gözden geçirilmesinden saha incelemelerine kadar değişebilen değerleme yöntemleri, şirketler ve sektörler arasında farklılık gösterebilir.

Türkiye’de Borsa İstanbul’a kote olan şirketlerin sayısının artmasıyla birlikte, değerleme talepleri de artış göstermektedir. Trive Yatırım bu süreçte şirket değerlemesi, hisse senedi fiyatlandırması, halka arz yapısının oluşturulması ve düzenleyici gereksinimler konusunda rehberlik sunar.

Trive Yatırım ile şirket değerlemesinin avantajları

Trive Yatırım uzmanlarının ayrıntılı değerleme raporlarının desteği ile yatırım stratejilerinizi geliştirebilir; şirket halka arzı, birleşmesi veya ortaklık yapısı değişimine hazırlanabilirsiniz.

Trive Yatırım’ın tecrübeli uzmanlarının günlük BIST ve VİOP analizleri ve hisselerle ilgili araştırma raporları da size rehberlik eder.

Ayrıca, hisseleri halka arz edilen şirketlerle ilgili duyuruları Trive Yatırım aracılığıyla takip edebilir, söz konusu şirketlerin ilk halka arz tarihini, halka açılan pay miktarını, hisse fiyatını ve toplam büyüklüğü, dağıtım şeklini ve şirketin borsa kodunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Finans alanında tecrübeli ve yetkin profesyonellerden oluşan ekibimiz, süreç boyunca size yardımcı olmak ve tüm sorularınızı yanıtlamak için burada. Yatırımlarınızla ilgili destek almak istediğinizde 444 39 34 numaralı telefon hattını arayarak veya destek@trive.com.tr adresine e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!