Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY090721.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Son 10 günde yapılan aşı sayısı 8 milyon dozu geçti.

 

TCMB haftalık menkul kıymet istatistikleri: 2 Temmuz haftasında, yabancılar net 38,1 milyon dolarlık hisse senedi satışı yaparken ve 83 milyon dolarlık DİBS alımı gerçekleştirdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki dönemde salgının küresel düzeydeki seyrine, ekonominin seyrine ve diğer hususlara bakarak milletimiz için ilave adımları atabiliriz.

 

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Korukluoğlu: Ağustosta vakaların yüzde 80'i delta varyantı olacak.

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: AB'nin, bugüne dek haksızlığa, eşitsizliğe, Akdeniz ve Ege'deki dramlara, insani krizlere 'asla ve asla' dediğine şahit olmadık.

 

Japonya, yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında Türkiye dâhil 15'ten fazla ülkeden gelen yolculara, daha önce belirlenmiş noktalarda, 3 gün süreli "zorunlu karantina" uygulayacak.

 

Dünyanın önde gelen endeks yayıncılarından FTSE Russell, Amerikalıların Çin ordusu ile bağlantılı şirketlere yatırım yapmalarını yasaklayan kararnamede yapılan güncelleme sonrasında 20 kadar Çin şirketini daha endekslerinden çıkaracağını açıkladı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!