Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY090621.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Biontech aşısını aile hekimleri de yapmaya başlayacak.

 

Sağlık Bakanı Koca, Bir meslek grubu daha aşı programında yerini alıyor. Üniversitelerimizin Eylül'de yüz yüze eğitime başlayabilmesi için öğretim üyelerimizin ve üniversite personellerinin aşılanmasına da yarın başlıyoruz. Bu güce güvenin.

 

Uluslararası Yatırım Bankası Goldman Sachs, ABD’de kısa vadeli enflasyon beklentisini yükseltirken, 2021 yılı sonuna kadar düşmeye başlayacağını öngördü.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı, düzenlediği iki tahvil ihalesinde toplam 1 milyar 421,4 milyon TL satış gerçekleştirdi.

 

Dünya Bankası, Türkiye için 2021 yılı GSYH büyüme tahminini yüzde 5,0 ve 2022, 2023 beklentisini yüzde 4,5 olarak sürdürdü. Banka, küresel ekonominin ise 2021 yılında yüzde 5,6 büyüyeceği tahmininde bulundu.

 

Enerji Bakanı Fatih Dönmez: Karadeniz’deki ikinci keşfimiz Amasra-1 kuyusundan çıkan doğal gaz mühendislerimizin elinde enerjiye dönüştü. Keşfimizin ateşi Türkiye’mizin gecelerini daha aydınlık, kışlarını daha sıcak, sanayisini daha güçlü kılacak.

 

ABD'de CDC tarafından güncellenen listede Türkiye, 3. düzey seyahat uyarısı bulunan ülkeler arasında yer aldı. Buna göre; Türkiye'ye gidecek Amerikan vatandaşlarına tam aşılanmış olmaları tavsiye edildi. Tam aşılanmış olmayanların Türkiye seyahatlerinden sakınmaları önerildi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!