Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

xu090522.png

Bist-Viop Günlük Bülten

FED’İN YANKILARI DEVAM EDİYOR!

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yükselen tahvil faizleri risk iştahına darbe vurmaya devam etti. Ayrıca Fed ve ECB gibi majör merkez bankaları yetkililerinden gelen para politikasındaki sıkılaşma hakkındaki açıklamalarda baskıyı körükledi. Bu haber akışları ve küresel taraftaki baskının gölgesinde Borsa İstanbul 100 endeksi günü yüzde 0,31 değer kaybıyla 2458 seviyesinde kapattı.

Yeni haftanın ilk gününde, iç tarafta; Türkiye İhracat İklim Endeksi ve Hazine’nin yeniden sunacağı 2 yıllık sabit kuponlu tahvili takipte olacağız. Küresel tarafta ise; Rus petrol ithalatını durdurma kararı alan G7 ülkelerinin etkilerini, Rusya-Ukrayna gerilime dair gelişmeleri, Fed kararının yankılarını; majör merkez bankaları yetkililerinden gelecek açıklamalar ile birlikte takipte olacağız. 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!