Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_090322.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Emtia rallisi üzerinden küresel risk iştahı baskılanmaya devam ederken BIST pozitif ayrışma eğiliminde

AB, ABD ve İngiltere’nin, Rusya’ya yönelik açıkladığı enerji yaptırımlarının başta petrol olmak üzere emtia fiyatlarındaki ralliyi daha da tetiklemsi küresel pay piyasalarını baskılamaya devam ederken BİST dün de pozitif ayrışma çabasını sürdürdü. Endekste kısa vadede 50g Ho (1965) etrafında tutunma gücü önem kazanmış durumda.  

Rusya-Ukrayna savaşı ve para politikalarının seyrine yönelik haber akışı piyasaların ana gündemi olmaya devam ederken bu hafta Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası'nın faiz kararını piyasalar yakından izleyecek. Veri gündeminde ise yurt içinde ödemeler dengesi, sanayi üretimi, iş gücü istatistikleri, yurt dışında ise ABD'de enflasyon, Avro Bölgesinde ve Japonya'da büyüme veriler öne çıkacak.

Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!