Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_090222.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Küresel pay piyasaları bir kez daha bilançolara sarıldı

Bir yandan enflasyon endişeleriyle oluşan faiz artırım baskısı diğer yandan arka arkaya büyüme beklentilerinde gelen aşağı revizyonlar para politikalarının yönü konusunda kafa karışıklığının devamına neden olurken küresel risk iştahında kalıcı bir toparlanma gerçekleşmiyor. Yön bulmakta zorlanan piyasalar destek bu aşamada bilançolardan gelmeye devam ediyor. BIST tarafında da açıklanan ve beklenen bilançolar endeksi tekrar 2000 puan üzerine atmış durumda.

Yeni haftanın ilk yarısında ekonomik ajanda sakinken Rusya-Ukrayna riski, ve MB yetkililerinden gelecek açıklamalar takip edilecek. Perşembe günü ABD TÜFE, Cuma günü içeride cari ödemeler dengesi haftanın öne çıkan ekonomik verileri konumunda

Tekrar 10g Ho(1980) üzerine değer kazanmış bulunan endekste bu seviye üzerinde 2035 ve 2100 seviyeleri hedef konumda olacaktır. Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!