Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD09.12.png

EURUSD

Geride kalan günde Avrupa Merkez Bankası’nın vermiş olduğu kararlar piyasanın ilgi odağındaydı. Banka faiz oranlarına müdahale etmezken parasal genişleme programında bazı değişimlere gitti. Mart ayında sonlandırılması beklenen programın süresi 2017 yılı sonuna kadar uzatıldı. Varlık alım miktarının da 60 milyar euroya düşürüldüğü de dikkat çeken ayrıntılardan. Genel görünüm Avrupa Merkez Bankasının genişlemeci tavrını sürdüreceğine işaret ediyor.

Yapılan hamleler ile satışın hızlandığı paritede 1.0520 desteğine doğru bir yolculuk başladı. 1.0460 ve 1.0420 seviyeleri ise hareketin devam etmesi halinde gündeme gelebilecek önemli destekler. Yukarıda ise 1.0600 bizler için önemli. Eğer hareketlilik bu seviyenin üzerinde kalamazsa yeniden satış baskısıyla karşılaşacaktır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!