Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_091121.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks rekor tazelemeye devam ediyor

Hem içeride hem de dışarıda beklentileri aşan bilanço ve kar rakamlarının destelediği hisse senetleri piyasasında rekorlar tazelenmeye devam ediyor.

BIST-100 endeksinde 1400 seviyelerinden başlayan yükseliş hareketi 1480 puanın aşılmasıyla kısa vadeden orta vadeye yayılan bir yükseliş görünümü kazandıktan sonra son 3 gündür yeni zirvelere yaparak yolunda devam ediyor. Genel olarak beklentileri karşılayan ve aşan bilançolar sonrasında kısa vadeli düzeltme isteği ortaya çıkabilir. Olası düzeltmelerin bu aşamada orta vadeli trendin devamı adına gerekli ve sağlıklı olacağı kanısındayız. Yatırımcılar açısından da bu aşamadan sonra hisse bazında seçici olunması gereken seviyelere gelmiş durumdayız

Bu hafta içeride çarşamba işsizlik, perşembe ödemeler dengesi takip edilirken ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi ile Powell'ın yapacağı konuşmalar izleniyor olacak.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!