Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

xu080921.png

Günlük Bist-Viop Bülteni

Önemli Gelişmeler…

*JP Morgan'ın CEMEA(Merkez Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi'nde en cazip gördüğü ülkelerden biri Türkiye oldu. Kuruluş, listeyi ABD piyasalarına göre tarihi iskontoyu dikkate alarak oluşturdu. Kuruluş, gelişen piyasa görünüm ve strateji raporunu yayınladı. Raporda, hisse senedi piyasası cazip görünen EMEA ülkeleri; Güney Afrika, Pakistan, Polonya, Türkiye, Kuveyt, Katar, Macaristan ve Mısır olarak sıralandı. Genel gelişen piyasalar hisse stratejisinde ise; Türkiye hisse senedi piyasaları için tavsiyenin “NÖTR” olduğu ifade edildi.

*Bloomberg HT’nin haberine göre; BDDK ve TBB üyesi bankalar ihtiyaç kredilerindeki artışa karşı alınacak önlemler için bir araya geldi. Bankacılar: “İhtiyaç kredilerinde acil önlem gerektirecek bir durum yok” derken, BDDK'nın iki hafta içinde önlemleri açıklaması bekleniyor. 

* Hazine Nakit Dengesi, Ağustos ayında 64,3 Milyar TL fazlalık verirken; Faiz Dışı Denge 76,83 Milyar TL oldu.

*Akşamüzeri Beyaz Saray’dan gelen; ABD Başkanı Biden’ın, Covid-19 ile mücadelede başarı getirebilecek altı aşamalı bir planı Perşembe günü açıklayacağına dair haber akışı sonrasında(Covid-19’un ortadan kalkması durumunda gevşek para ve maliye politikalarının hızla normalleşebileceği endişeleri ile) küresel çapta risk iştahı daraldı.

*Yeni günde de; iç ve dış taraftan gelebilecek önemli haber akışlarını takipte olacağız. Bu kapsamda, FED yetkililerinin söylemleri ve TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun; Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ekonomi toplantısında yapacağı konuşmasından para politikasına dair gelebilecek mesajlar hayli kritik olacak.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!