Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY08.099.png

USDTRY

Yurt içinde bugün Temmuz ayı sanayi üretimi açıklandı. TÜİK’in açıkladığı rakamlara göre sanayi üretimi geçen yılın Temmuz ayına göre yüzde 4.9 azaldı. Takvim ve mevsim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 7 azaldı. Açıklanan rakamı değerlendiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, olumsuz siyasi gelişmelerin olduğu bir ülkede bu tip daralmaların normal olduğunu, buna rağmen sanayi sektörünün bu gelişmelerden minimum seviyede etkilendiğini belirtti. ABD tarafında ise haftalık işsizlik haklarından yararlanma başvuruları açıklandı. Veri 265 bin kişilik piyasa beklentilerinin altında 259 bin kişi olarak açıklandı.

Teknik olarak ise 2.9400 direnci yükselişleri sınırlayan en önemli seviye olarak kaşımıza çıkıyor. Günün kalanında bu seviye aşılırsa 2.9440 ve 2.9500 seviyeleri görülebilir. Geri çekilmelerde ise 2.9350 desteği kırılırsa 2.9310 ve 2.9265 seviyeleri gündeme gelebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!