Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY080721.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Milli Savunma Bakanı Akar, ABD'li mevkidaşı ile görüştü. Görüşmede Kabil hava limanının güvenliği ele alındı.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı, altın tahvili ve altın sukuk ihracını tamamladı.

 

AB Komisyonu, korona virüsü karşı aşılamada sağlanan ilerleme ve buna bağlı olarak tedbirlerin gevşetilmesi sonrası Euro Bölgesi için büyüme tahminlerini yukarı yönlü revize etti.

 

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, ABD'de daha fazla mali desteğin uygulamaya konmasının enflasyonist baskıları artıracağına işaret etti ve faiz oranlarında beklenenden erken bir artışı gerektirebilecek uzun süre enflasyon artışı riskinin ortaya çıkabileceği uyarısında bulundu.

 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance'ın kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, şirketin son dönemde yaşadığı sorunların kısmen hızlı büyüme kaynaklı olduğunu söyledi.

 

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, küresel toparlanmanın IMF'nin bu yıl için öngördüğü yüzde 6'lık büyüme tahminleriyle uyumlu bir şekilde ilerlediğini ancak gelen verilerin çok sayıda ülkenin daha da geride kalmasıyla birlikte ekonomik servetlerde derinleşen bir ayrışmayı da teyit ettiğini ifade etti.

 

OECD, gelişmiş ülkelerdeki işgücü piyasasının şimdiye kadar kısmen toparlandığını ve 2022 sonunda bile salgın öncesi seviyelere dönüş beklemediğini belirtti.

 

Fitch: Fed politikasının 2023 sonrasında sınırlayıcı bir duruşa doğru hareket etme ihtiyacı riski var. ABD faiz oranları için orta vadeli temel senaryomuzu belirledik. Temel senaryomuzda ABD'de faiz oranının 2025'e kadar kademeli şekilde %3 civarına yükselmesini öngörüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!