Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

BRENT080716.png

BRENT PETROL

Brent petrolde dün açıklanan ham petrol stoklarında beklenenden düşük azalma beraberinde sert satış baskısını getirmişti. Dün yaşanan bu geri çekilme sonrası bugün hafif alıcılı bir seyir izleyen Brent petrolde ABD istihdam verisi sonrasında geri çekilme görünse de etki hızlı atlatılmış görünüyor. Bugün başlayan toparlanmanın devam etmesi durumunda ise ilk direnç seviyesi 47,30 dolar, bu seviyenin aşılması durumunda Brent petrolün bir sonraki hedefi 48,10 direnci olabilir.

Satış basksının geri dönmesi durumunda ise dün test edilen 46,60 desteği oldukça önemli olacak. Hafta kapanışının 46,60’ın altında olması durumunda satış baskısının güç kazandığını görebiliriz. Bu durumda ise ilk etapta bir sonraki destek seviyesi olan 45,70’e hareket görebiliriz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!