Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY080621.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen: Tarihi kurtarma programı tam istihdamı 2022 yılında sağlayabilir. ABD ekonomisi pandemi öncesi seviyeye geçiş yapıyor. Kamunun yatırımları özel sektörü da yatırıma teşvik edebilir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen iki tahvil ihalesinde, toplam satış 4 milyar 356,4 milyon TL olarak gerçekleşti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves le Drian’la çok boyutlu ikili ilişkilerimizi, bölgesel ve uluslararası gelişmeleri ele aldık. Fransa’yla ilişkilerimizi karşılıklı saygı temelinde güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Rafael Mariano Grossi, İran'ın güvenlik denetimi anlaşması kapsamında sorumluluklarını yerine getirmediğini belirterek, çok yüksek oranda uranyum geliştirmiş bu ülkeye ilişkin durumun çok ciddi olduğunu söyledi.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez: 540 milyar metreküple özellikle doğal gazda tüketen ülke konumundan üreten ülke konumuna hızla ilerliyoruz. İlave rezervler ilave keşifler bulacağımız yönünde düne göre daha ümitliyiz.

 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!