Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

xu050422.png

Bist-Viop Günlük Bülten

BİST F-16 İLE YURTDIŞI BASKISINA MEYDAN OKUYOR!

Rusya – Ukrayna krizinde belirsizliğinin ve para politikasında sıkılaştırma adımlarının yankıları arasında kalan BİST, F-16 satışlarına ilişkin yapılan açıklamaları fiyatlamayı sürdürüyor. Avrupa’da artan enflasyon endişelerinin ve Rusya-Ukrayna anlaşma sürecinin fazlasıyla uzamasının baskılarını henüz üzerinde hissettirmiyor.

BİST 100 endeksi dün günü yüzde 1.24 pozitif olarak kapattı. Haftanın son işlem gününe girerken Çavuşoğlu’ndan gelen açıklamalar bu haftayı pozitif kapatmaya kararlı bir endeks göreceğimiz yönünde oldu. F-16'ların alımına dair müzakereler olumlu seyrediyor olması savunma sanayi sektöründe hareketliliğe sebep olabilecek gibi duruyor.

Kısa vadede 2200 seviyesi üzerinde momentum korunacak. Büyük resimde ise 2300 üzerinde kalındıkça bir önceki zirve seviyesi (2400) hedef konumda kalmaya devam edecektir. Bu pozitiflikte olası geri çekilme 2260 desteğini takipte olacağız. Bununla birlikte volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların temkinli iyimser duruşlarını korumaları gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!