Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_081121.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Kapanış bazında rekor tazeleyen Endekste momentum güçlü kalmaya devam ediyor

İçeride bilançoların desteğini arkasına alan endeks yurtdışında süren olumlu havanın da desteğiyle kapanış rekorunu yenilerken haftayı 1584 puan seviyesinden tamamladı.

Bilanço beklentileriyle 1400 seviyelerinden başlayan yükseliş hareketi 1480 puanın aşılmasıyla kısa vadeden orta vadeye yayılan bir yükseliş görünümü kazanmış durumda. Genel olarak beklentileri karşılayan ve aşan bilançolar sonrasında ara ara düzeltmeler beklemekle birlikte mevcut yukarı yönlü eğilimin bir süre daha korunacağını düşünüyoruz. Ancak bu aşamadan sonra hisse bazında seçici olunması gereken seviyelere gelmiş durumdayız

Bu hafta içeride çarşamba işsizlik, perşembe ödemeler dengesi takip edilirken ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi ile Powell'ın pazartesi ve salı günleri yapacağı konuşmalar izleniyor olacak.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!