Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_081021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks toparlanma çabasında

Global çapta devam eden risklerin arasında piyasalar, dün ABD cephesinde borç tavanı konusunda Senato’da liderler arasında sağlanan anlaşmayla güçlü bir tepki içerisindeydi. Sorunun geçici de olsa 3 Aralık’a kadar çözülmüş olması son dönemde yoğun baskı altında hisse senetleri piyasalarının soluklanmasını sağladı. Ancak bir süredir piyasaları meşgul eden enerji fiyatlarının  enflasyon ve faiz beklentilerini  yükseltmesi,  buna paralel tekrar yükselişe geçen ABD 10 yıllık faizleri, Çin’deki emlak şirketlerine yönelik süren belirsizlikler hali hazırda masada kalmaya devam ediyor.

Bugün dikkatler beklentilerin üzerinde gerçekleşen özel sektör istihdam verisinin ardından ABD’den gelecek Tarım dışı istihdam rakamlarında olacak.

Mevcut tepki sürecinin devamı adına endeksin psikolojik olarak 1400 teknik anlamda da 1408 seviyesi üzerine yerleşmesi gerektiğini düşünüyoruz. Dünkü hızlı yükseliş sonrası olası düzeltmede gün içi destek olarak 1392 ve 1383 seviyelerini takip edeceğiz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!