Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY070621.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler…

Morgan Stanley ekonomistleri Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın beklenen ve gerçekleşen enflasyonun üzerinde faiz oranının belirleneceği yönündeki açıklamasının, mayıs enflasyon verisi ile birlikte faiz indirimleri için alanı olduğuna işaret ettiğini belirtti. “Yüzde 19 politika faizi ve yüzde 17’nin altında enflasyon faiz indirimi için alan olduğunu gösteriyor” diyen kurum, TCMB başkanının bu haftaki açıklaması haziranda bir faiz indiriminin gündemde olmadığını ve buna karşın yazın sonlarına doğru faiz indirim baskısının yeniden başlayabileceğini söyledi.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) Yönetim Kurulu Toplantısı'na video konferansla katıldık. ABD ile karşılıklı yatırımlarımız artıyor. Ekonomik ve ticari ilişkilerimizi daha da geliştirmeyi hedefliyoruz.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Bugün itibariyle 30 milyon doz aşı yapıldı, nüfusumuzun üçte birinden fazla doz aşı uygulanmış oldu. Nüfusumuzun üç katından fazla doz aşı için anlaşmamız bulunuyor, yarın bugünden daha güzel olacak.

 

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch: TL'de değer kaybı Türk bankalarının kredi profillerine ilişkin riskleri artırıyor.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuraklıktan etkilenen çiftçilerimize dekara 100 liraya kadar ödeme yapacağız. Mazot-gübre, sertifikalı tohum kullanım desteği ile toplamda dekara 151 TL‘ye kadar destekleme ödemesi yapılacak. Kuraklık sigortasında devlet desteğini gelecek yıla özel %60’tan %70’e çıkaracağız.

 

Erdoğan: Sakarya gaz sahasındaki Amasra kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni doğalgaz keşfi yaptık. Böylece Karadeniz’de tespit edildiği açıklanan doğalgaz rezervi miktarı 540 milyar metreküpe yükseldi. Yıl sonunda 200 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşmanın ışığını görmeye başladık.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!