Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY07.066.png

USDTRY

Paritede satış ağırlıklı bir gün geçiriyoruz. Yeni hükümet süreci ve kabine değişikliği derken 3.0100 seviyelerine kadar yükselen kurda kademeli olarak geri çekilişleri takip ediyoruz. Sadece yurt içindeki durulan gündem değil, küresel piyasalarda Fed beklentilerinin yön değiştirmesinin de bunda etkili olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bu faktörlerin etkisiyle,  21 Haziran’daki PPK toplantısında TCMB’den sadeleştirme adımlarına devam etmesi bekleniyor. Son 3 PPK’da toplam yüzde 1.25’lik faiz indirimi yapan TCMB, Fed’in 15 Haziran’da faiz artırım kararı almamasıyla üst bantta yine 50 baz puanlık bir indirime gidebilir. Hükümet kanadından da faiz indirimi yönünde baskı olduğunu söyleyebiliriz.

2.9000 seviyesinin altına sarkan paritede bu seviyenin altında kalıcılık sağlanması önemli. 2.8900 ve 2.8800 seviyeleri aşağı yönlü hareketin devamında önemli olacaktır. Yükselişlerde ise 2.9050 ve 2.9100 seviyeleri direnç olarak takip edilebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!