Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_070322.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Küresel piyasalarda tedirginlik artarak devam ediyor.

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın Perşembe akşamki açıklamalarının risk iştahını azaltmasının ardından Ukrayna'da Avrupa'nın en büyük santrali Zaporijya Nükleer Santrali sahasındaki çatışmalar sonucu çıkan yangının da etkisiyle Avrupa borsaları Cuma günü sert satışlarla karşılaştı. BİST de satışlardan payını alırken endeks 5 günlük yükselişin ardından günü ve haftayı 2000 puanın hemen altında tamamladı. Günlük kayıp %1,61 olurken Haftalık bazda ise endeks %1,96 yükseliş yaşadı.

Rusya-Ukrayna savaşı ve para politikalarının seyrine yönelik haber akışı piyasaların ana gündemi olmaya devam ederken bu hafta Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası'nın faiz kararını piyasalar yakından izleyecek. Veri gündeminde ise urt içinde ödemeler dengesi, sanayi üretimi, iş gücü istatistikleri, yurt dışında ise ABD'de enflasyon, Avro Bölgesinde ve Japonya'da büyüme veriler öne çıkacak.

Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!