Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_070222.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Gelişmiş ülke merkez bankaları küresel piyasalara yöne vermeye devam ediyor

Bir yandan enflasyon endişeleriyle oluşan faiz artırım baskısı diğer yandan arka arkaya büyüme beklentilerinde gelen aşağı revizyonlar para politikalarının yönü konusunda kafa karışıklığının devamına neden olurken risk iştahını da baskılamayı sürdürüyor. Bilançolarla merkez bankalarının söylemleri arasında sıkışan küresel pay piyasalarında net bir yön oluşabilmiş değil. BIST’te bu zayıflıktan nasibini alırken güçlü bilançolar endeksi 2000 puan üzerinde tutmaya yetmedi.

Yeni haftanın ilk yarısında ekonomik ajanda sakinken Rusya-Ukrayna riski, ve MB yetkililerinden gelecek açıklamalar takip edilecek. Perşembe günü ABD TÜFE, Cuma günü içeride cari ödemeler dengesi haftanın öne çıkan ekonomik verileri konumunda

BIST 4 aylık trend desteğine (1920-1930) değer kaybetmiş durumda. Kısa vadede söz konusu desteği koruma gücü önem kazanmış durumda. Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!