Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_071221.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks rekor tazelenmeye devam ediyor, global risk iştahı artışta

Omricon varyantının salgın konusunda yarattığı endişe global çapta enflasyon endişeleri sürerken büyüme konusunda da endişeleri arttırıyor.  Diğer taraftan başta FED olmak üzere para politikalara yönelik belirsizlik de artarken piyasalar bu aşamada bardağın dolu tarafını görmeyi tercih ediyor. İçeride ise kur cephesinde süren oynaklığa TCMB doğrudan satım yönünde gelen müdahalesi bu aşamada henüz net bir karşılık bulabilmiş değil. Tüm bunlara karşın BIST-100 tarafında pozitif momentum korunurken rekorlar yenilenmeye devam ediyor. 

Yurtiçinde rekor kıran Dolar/TL cephesinde MB’nın olası müdahaleleri takip edilmeye devam edilirken yurtdışı tarafta bu hafta gelecek enflasyon rakamları odakta olacak.

Yoğun ve değişken haber akışı içerisinde volatilitenin arttığı bu süreçte hisse bazında seçici olmak kaydıyla fırsatların devam ettiğini düşünüyoruz. Bu süreçte özellikle ihracat oranı ve döviz pozisyonu açısından kur artışından faydalanabilecek hisselerin daha güvenli bir yatırım fırsatı sunduğu konusundaki görüşümüzü de koruyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!