Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY060821.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

Sağlık Bakanlığının son verilerine göre;

1. Doz uygulanan aşı oranı: %66,77

2. Doz uygulanan aşı sayısı: %45,32

Günlük vaka sayısı: 24.297    Günlük Vefat sayısı: 108

 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri 30 Temmuz itibarıyla 1 milyar 281 milyon dolar artarak 105 milyar 721 milyon dolara çıktı.

 

Yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatı, 30 Temmuz haftasında 1,3 milyar dolar artış gösterdi.

 

TCMB haftalık menkul kıymet istatistikleri: 30 Temmuz haftasında, yabancılar net 51,8 milyon dolarlık hisse senedi satışı gerçekleştirdi. 300,7 milyon dolarlık DİBS satın aldı. Yabancının portföy girişi net 248 milyon dolar olurken bu Mart ayında TCMB’de yaşanan başkan değişikliği sonrasında gerçekleşen en büyük haftalık giriş oldu.

 

İngiltere Merkez Bankası gösterge faizi %0,10 ve varlık alım programını 895 milyar sterlin seviyesinde beklentilere paralel olarak sabit bıraktı.

 

ABD'de İşsizlik Maaşı Başvuruları, 385 bin seviyesinde açıklandı. (Beklenti: 384.000)

 

ABD'de Senatör Manchin, Fed Başkanı Powell'a bir mektup göndererek Fed'i ekonomiye sağladığı desteğin bir kısmını geri çekmeye başlamaya çağırdı.

 

Minneapolis Fed Başkanı Kashkari, Delta varyantının, ABD işgücü piyasasında toparlanmayı ve Fed'in  varlık alım programının azaltılmasına yönelik takvimi olumsuz etkileyebileceğini söyledi.

 

Fed Yönetim Kurulu üyesi Waller, destekleyici para politikasının bazılarının geri çekilmeye beklediğinden daha erken başlayabileceğini söyledi.

 

Fed'den yapılan açıklamada, toplam varlıkları 100 milyar dolardan fazla olan bankalar için belirlenen sermaye oranlarının 1 Ekim itibarıyla geçerli olacağı bildirildi. Asgari sermaye gereksiniminin yüzde 4,5 olduğunun belirtildiği açıklamada, stres sermaye tamponunun ise en az yüzde 2,5 olduğu kaydedildi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!