Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_061021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Mevcut riskler arasından piyasa çıkış bulmakta zorlanıyor

Global çapta artan enerji fiyatlarının enflasyon beklentileri üzerinde yarattığı baskı ve bu paralelde tekrar yükselişe geçen ABD 10 yıllık faizleri, Çin’deki emlak şirketlerine yönelik süren belirsizlikler ve ABD borçlanma limiti konusundaki devam eden tartışmalar arasından çıkış arayan piyasalarda toparlanma çabaları sınırlı kalmaya devam ediyor. Dün Avrupa ve ABD borsalarında öne çıkan tepki yükselişine ayak uydurmakta zorlanan BIST-100 cephesinde pazartesi günü olduğu gibi dün de yine son yarım saatte artan satış baskısıyla gün ekside tamamlandı.

Yurtiçinde bugün özelinde önemli bir veri beklenmezken ABD’den Özel sektör istihdam verisi ve v Euro Bölgesi perakende satış verilerini takip ediyor olacağız.

Dönem dönem oluşan tepki çabalarına karşın, hızlı değişen gündem ve mevcut riskler nedeniyle temkinli duruşu korumak gerektiğini düşünmeye devam ediyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!