Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

BRENT06.100.png

BRENT PETROL

Petrol fiyatları yükselişine yedinci gününde de devam ediyor. İstanbul’da düzenlenecek olan Dünya Enerji Konferansı’nda OPEC ve OPEC dışı üreticiler bir gayri resmi görüşme daha gerçekleştirecek. Geçen hafta Cezayir’de görüşen OPEC üyeleri, Kasım ayındaki toplantıda üretimi yaklaşık olarak 800 bin varil azaltma kararı almıştı. Fakat alınan kararın ardından hangi ülkelere imtiyaz tanınacağı, hangi ülkelerden ne kadar üretim kesintisi yapılacağı konusu belirlenmemişti. Rusya’nın da OPEC’in kararına destek olacağını söylemesiyle, bu görüşmelerde detaylı olarak üretim kesintisi konusu ele alınabilir.

Teknik olarak ise sert yükselişin sürdüğü Brent petrolde 52.40 direncinin üzerinde kalıcılık sağlanırsa 52.80 seviyesine doğru yükseliş görülebilir. Fakat 52.80 şu an için kuvvetli direnç konumunda ve hareketin hızı bu seviyede biraz yavaşlayabilir. Aşağı yönlü fiyatlamalarda ise 52.00 desteği kırılırsa 51.50-51.20-51.00 seviyeleri takip edilebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!