Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY05.099.png

USDTRY

Günün en önemli gündem maddesi Ağustos ayı enflasyon verileriydi. Son 6 PPK’da üst banttan toplamda 225 baz puan indirim yapan TCMB, bu ayki verinin desteği ile de 22 Eylül’de sadeleşme sürecine ufak adımlar ile devam edebilir. Hükümet kanadından da bu yönde açıklamalar geldiğini görüyoruz. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, çekirdek enflasyondaki düşüş eğiliminin TCMB’nin önümüzdeki dönemde faiz oranlarında indirim yapma ihtimalini artırdığını söyledi. TL’deki değer kaybının enflasyon üzerindeki gecikmeli etkisinin azalmasıyla birlikte çekirdek enflasyonda düşüş eğiliminin devam edeceğini söyleyen Elvan, alınan tedbirler ile gıda fiyatlarındaki artışın sınırlı kalacağını ve ayrıca Eylül-Kasım döneminde baz etkisinin de enflasyona olumlu yönde yansıyacağını ifade etti.

Haftanın ilk işlem gününde parite inişli çıkışlı bir görünüm sergiliyor. 2.9500’in üzerinde kalınması yükselişi 2.9550 ve 2.9600 seviyelerine taşıyabilir. Satıcılı seyrin hızını artırabilmesi için ise ilk etapta 2.9450’nin altında kapanışlar görmemiz gerekiyor. Hareketin devamında 2.9425 ve 2.9400 seviyeleri gündeme gelebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!