Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY050721.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 48 havalimanından 38’inde yurt dışından gelen vatandaşlarımıza 1. veya 2. doz aşı hizmeti sunuyoruz. 4 ilimizdeki kara sınır kapılarında şu an aşı hizmeti var.

 

Genel Ticaret Sistemi'ne göre dış ticaret açığı Ocak-Haziran'da 21,16 milyar dolar oldu. Haziran ayında İhracat, % 46,90 artarak 19 milyar 773 milyon dolar, İthalat, % 38,87 artarak 22 milyar 661 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

 

Milli Savunması Bakanı Hulusi Akar, Afganistan'daki havalimanı ile ilgili olarak "Temaslar sürecek. Görüşmelerden çıkacak sonucu Cumhurbaşkanımızın başkanlığında ele alacağız, onayını müteakip planımızı gerçekleştireceğiz." İfadesini kullandı.

 

Türkiye'nin ihracatı haziran ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 47 artış kaydetti ve 19,8 milyar dolar olarak gerçekleşti. İthalat yüzde 38,9 artışla 22,7 milyar dolar oldu. Haziranda dış ticaret açığı 2,9 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

 

Deutsche Bank yayımladığı bir araştırma raporunda, elektrik ve gaz fiyatlarına yapılan zamlar sonrasında yıl sonu enflasyon tahminlerini yüzde 15’ten yüzde 16’ya revize ettiklerini duyurdu.

 

MUFG Bank analistlerine göre Türk Lirası için riskler hala aşağı yönlü ve TCMB'nin faiz indirimi yönünde ataacağı bir adımın gelecek yıl lirayı zayıflatması büyük olasılık.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!