Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_051121.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Kapanış bazında rekor tazeleyen Endekste momentum güçlü kalmaya devam ediyor

Düzeltme ve kar satışlarının gün içiyle sınırlı kaldığı endekste bankacılık sektörünün güçlü görünümüne dün ulaştırma endeksi de katılırken 1576 puan ile TL bazında kapanış rekoru geldi.

Bilanço beklentileriyle 1400 seviyelerinden başlayan yükseliş hareketi 1480 puanın aşılmasıyla kısa vadeden orta vadeye yayılan bir yükseliş görünümü kazanmış durumda. Genel olarak beklentileri karşılayan ve aşan bilançolar sonrasında ara ara düzeltmeler beklemekle birlikte mevcut yukarı yönlü eğilimin bir süre daha korunacağını düşünüyoruz. Ancak bu aşamadan sonra hisse bazında seçici olunması gereken seviyelere gelmiş durumdayız

Bugün özelinde dikkatler ABD tarafından gelecek tarımdışı istihdam rakamlarında olurken piyasalar bir yandan da içeride 9,70 seviyesinin üzerine yerleşen Dolar/TL’yi de takip ediyor olacağız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!