Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_051021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Toparlanma çabaları sınırlı kalmaya devam ediyor

Masada kalmaya devam eden riskler arasından çıkış yolu arayan endekste tepki alımları satışla karşılaşmaya devam ediyor. İçeride TÜFE’nin beklentiler dahilinde gelmesiyle haftaya sınırlı bir yukarı hareketle başlayan borsa cephesinde son bir saatte yurtdışı kaynaklı satış baskısının artmasıyla gün kırmızda tamamlandı. Özellikle arz tarafında yaşanan sıkıntılar ile artan enerji fiyatlarının tetiklediği enflasyon endişeleri; global çapta hisse senetleri üzerinde baskı yaratmaya devam ederken içeride de toparlanma çabalarını sekteye uğratıyor.

Dikkatler bu hafta ABD’den gelecek istihdam rakamlarında olurken, bugün hem ABD hem de Euro Bölgesi’nden gelecek PMI rakamları büyüme konusunda son dönemde artmaya başlayan endişeleri de yeniden gündeme taşıyabilir.

Dönem dönem oluşan tepki çabalarına karşın, hızlı değişen gündem ve mevcut riskler nedeniyle temkinli duruşu korumak gerektiğini düşünmeye devam ediyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!