Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_040422.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Riskler arasında gücünü koruyan BIST cephesinde ilk çeyrek bilanço beklentileri fiyatlanmaya başlıyor

Rusya ile Ukrayna arasında İstanbul'da gerçekleştirilen müzakerelerden gelen haberlerin barış yolunda iyimserliği artırmasıyla toparlanan risk iştahı sonrası önümüzdeki günlerde özellikle Putin ve Zelenskiy arasında olası bir görüşmeye dair sinyaller önemli olacak.

Gündemin diğer belirleyici olan merkez bankalarının tamamı jeopolitik risklerin ekonomi üzerindeki etkilerinden dem vururken Rusya-Ukrayna arasındaki krizin çözülmesiyle birlikte sıkılaştırmada gaza basacaklarının sinyali geliyor.

Bu haftaya içeride enflasyon rakamları ile başlarken ilk çeyrek bilançolarına yönelik beklentiler de BİST cephesinde fiyatlanmaya başladı. Tüm belirsizlikler arasında güçlü görünümünü sürdüren BIST-100 endeksinde kısa vadede 2200 seviyesi üzerinde momentum korunacak. Büyük resimde ise 2100 üzerinde kalındıkça bir önceki zirve seviyesi (2400) hedef konumda kalmaya devam edecektir.  Bununla birlikte volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların temkinli iyimser duruşlarını korumaları gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!