Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_040322.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Küresel piyasalarda tedirginlik devam ederken, BİST pozitif ayrışmayı sürdürdü

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyon başlatması ile sarsılan küresel piyasalarda başta hisse senedi olmak üzere tüm varlık fiyatları üzerinde ciddi dalgalanmalar devam ederken BİST pozitif ayrışma çabasını sürdürüyor.

Bugün ana gündem yine Rusya – Ukrayna gelişmeleri olmaya devam edecek. İkinci müzakereden çıkacak sonuç, yeni yaptırımlar ve savaş ortamında gerilimler; fiyatlanmaların yönünü belirleyecek. Haftanın merakla beklenen verisi olan ABD işgücü istatistikleri takip edilecek. Yurt içinde tek veri reel kur endeksleri olacak.

Son 4 günüdür yaşanan yükseliş sonrası bir kez daha 2050-2060 direnç bölgesinde zorlanan endekste kısa vadede kar satışlarını olası görmekle birlikte satışların 2000 puan seviyesi etrafında karşılanmaya çalışacağını düşünüyoruz. 50g ho (1965) seviyesi korunduğu sürece 2055 ve 2100 seviyeleri ikincil aşamada hedef konumda olmaya devam edecektir. Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!