Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_040222.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Enflasyon kaygıları MB’larını şahin söylemlere itmeye devam ediyor

Bir yandan enflasyon endişeleriyle oluşan faiz artırım baskısı diğer yandan arka arkaya büyüme beklentilerinde gelen aşağı revizyonlar para politikalarının yönü konusunda kafa karışıklığının devamına neden olurken dün de ECB 2022 yılı için faiz artırımlarına kapıyı açtı. Bir süredir bilançoları fiyatlama eğiliminde olan küresel pay piyasalarında risk iştahı sekteye uğramış durumda. Yurt dışı piyasalarında hafta başındaki yükseliş trendi dün yerini satışa bıraktı. Facebook’un açıklanan bilançosu ABD endekslerinde satışı tetiklerken BOE ve özellikle ECB’nin şahinleşen tutumu satış baskısının artmasında etkili oldu.

Yurtiçinde ise Ocak ayında yıllık enflasyon da beklendiği gibi %50 seviyesine yaklaştı. Diğer taraftan Yabancı yatırımcılar art arda 10 haftadır hisse piyasalarında net satıcı oldu.

BIST cephesinde 2000 puan üzerinde tutunma çabası dün sekteye uğrarken kısa vadede 1920 desteği önem kazanıyor.. Volatilitenin oldukça yükseldiği bu süreçte hisse bazlı hareketlere yönelmelerinin riskleri yönetmek adına daha makul olduğu kanısındayız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!