Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_041121.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endekste soluklanma ihtiyacı dün gün içinde giderilirken volatiliteye rağmen yön yukarı işaret etmeye devam ediyor

Trend takip eden modelimizin AL konumunda kalmaya devam etmesine rağmen alt göstergelerdeki yorgunluk ve kısa vadeli ortalamalardan uzaklaşmış olmamız nedeniyle endekste beklediğimiz düzeltme dün beklediğimizden hızlı ve gün içiyle sınırlı kalacak şekilde gerçekleşirken devamında bankalar öncülüğünde yön tekrar yukarı döndü.

Dün içeride Ekim ayı enflasyon rakamları beklentilerin bir miktar altında kalırken dışarıda Fed’in varlık azaltım sürecini beklentiler ölçüsünde başlatacağını açıklaması piyasalar tarafında olumlu karşılandı. Bugün saat 10:00’da TCMB Ekim Ayı Fiyat Gelişmeleri değerlendirmesini yayımlayacak. Ekim ayına ilişkin reel efektif döviz kuru verisi 14:30’da yayımlanacak.

Bu aşamada endekste mevcut trendin ilk aşamada 1590 (TL bazında tarihi zirve) seviyesini denenmek üzere devam edebileceğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!