Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_040122.png

Bist-Viop Günlük Bülten

2 haftalık zayıf seyrin ardından endeks yıla güçlü bir başlangıç yaptı

Yurtdışı piyasalar yeni yıla omicron endişelerine rağmen görece yüksek risk iştahı ile başlarken yurtiçinde de yılın ilk günü güçlü bir toparlanmaya sahne oldu. Teknik anlamda orta vadeli resimde 1700-17500 bandının yeni taban bölge olmaya aday olduğu fikrimiz güçlenirken mevcut trendin 1700 üzerinde kalındıkça yukarı yönlü devam etme olasılığının yüksek olduğunu düşünmeye devam ediyoruz.

Kısa vadede ise söz konusu dengelenme sürecinde dalga boylarının azalarak da olsa devam etmesini beklerken 1900-1920 bandının (10 günlük üssel ortalama) üzerinde kalınıp kalınamayacağı belirleyici olacak.

Volatilitenin oldukça yükseldiği bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmeleri daha sağlıklı olacaktır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!