Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_311221.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks yılı volatilite ve denge arayışı ile tamamlıyor

Tatil havasına giren küresel piyasalarda, artan omicron endişelerine rağmen risk iştahı görece yüksek kalmaya devam ediyor. Yurtiçinde ise kur ve borsadaki yüksek volatil seyrin ardından yıl yeni bir denge arayışı ve yeniden pozisyonlanma çabası ile tamamlanıyor. Teknik anlamda orta vadeli resimde  1700-17500 bandının yeni taban bölge olmaya aday olduğu kanısındayız. İkincil trendin 1700 üzerinde kalındıkça yukarı yönlü devam etme olasılığının yüksek olduğunu düşünüyoruz. Kısa vadede ise söz konusu dengelenme sürecinde dalga boylarının azalarak da olsa devam etme olasılığı yüksek görünüyor. Kısa vadede ise 1920-1940 bandının (10 günlük üssel ortalama)aşılıp aşılamayacağı belirleyici olacak. Bu süreçte görece geride kalmış hisselere yönelmek mevcut risk yönetimi açısından daha makul görünüyor.

Volatilitenin oldukça yükseldiği bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmeleri daha sağlıklı olacaktır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!