Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XAUUSD.31.01.png

ALTIN

Donald Trump’ın yedi müslüman ülkenin vatandaşlarının ABD’ye girişine engel olan kararnameyi uygulamayacağını söyleyen Adalet Bakan Vekili Sally Yates’i görevden alması, artan küresel riskler ile birlikte değerli metalde yükseliş hareketini beraberinde getirdi. Öğleden sonra ise Trump’ın danışmanı Peter Navarro’nun Almanya’nın fazla düşük değerli Euro kullandığını belirtmesi, dolarda satış baskısına neden olurken altın fiyatlarında yükselişin hızlanmasında etkili oldu.

Teknik olarak baktığımızda değerli metaldeki yukarı yönlü hareketin devamında 1209 dolar seviyesi ilk direnç olarak karşımıza çıkıyor. 1209 doların aşılması durumunda ise kritik 1220 dolar direnci hedefli fiyatlamalar görebiliriz. Olası geri çekilmelerde ise 1198 ve 1190 dolar seviyeleri yükselişe destek olabilecek önemli seviyeler olarak karşımıza çıkıyor.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!