Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_290921.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Zig-Zag piyasa devam ediyor

Fed’in verdiği sıkılaştırma sinyalleri, arz tarafında yaşanan sıkıntılar ile artan enerji fiyatlarının tetiklediği enflasyon endişeleri ve  bu paralelde ABD tahvil faizlerinde yaşanan yükseliş piyasalar üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor.

Küresel çaptaki bu endişelere ek olarak, TCMB’nin faiz indirimi sonrası kur tarafında yaşanan hareketlilik endeks üzerinde ekstra baskı unsuru oluşturmaya devam ediyor.

Eylül ayı başından itibaren devam eden geri çekilme sürecinde, hisse bazında hareketlerle, endeksin uzun vadeli trend desteği etrafında tutunma çabası sürüyor.

Teknik seviyelerinden ziyade algının ön planda kalmaya devam ettiği bu süreçte, temkinli olmaya devam etmekle birlikte, hisse bazında fırsatları kollamaya devam edeceğiz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!