Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_300322.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Riskler masada kalmaya devam ederken endeks 2200 direncini aşmak için güç topluyor

Rusya ile Ukrayna arasında İstanbul'da gerçekleştirilen müzakerelerden gelen haberlerin barış yolunda iyimserliği artırmasıyla küresel piyasalarda risk iştahı önemli ölçüde arttı. Önümüzdeki günlerde özellikle Putin ve Zelenskiy arasında olası bir görüşmeye dair sinyaller önemli olacak.

Gündemin diğer belirleyici olan merkez bankalarının tamamı jeopolitik risklerin ekonomi üzerindeki etkilerinden dem vururken atılacak yeni adımlar için Rusya-Ukrayna arasındaki krizin çözülmesini beklediklerinin sinyalini veriyorlar.

Tüm bu belirsizlikler arasında güçlü görünümünü üç haftadır sürdüren BIST-100 endeksi birkaç günlük soluklanmanın ardından 2200 direncini de aşmayı başardı. Büyük resimde ise 2100 üzerinde kalındıkça bir önceki zirve seviyesi (2400) hedef konumda kalmaya devam edecektir.  Bununla birlikte volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların temkinli iyimser duruşlarını korumaları gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!