Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XAUUSD30.12.png

ALTIN

Rusya ile ABD arasında yaşanan gerginlik jeopolitik riskleri yukarıya çekerken, altın fiyatlarında yükselişe neden olmuş durumda. Diğer taraftan dolar endeksinde meydana gelen geri çekilme ve ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin 2,47’li seviyelere kadar düşüş göstermesi, değerli metale destek olan diğer önemli gelişmeler olarak öne çıkıyor. Özellikle ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde düşüş hareketinin devam etmesi durumunda altın fiyatlarında yükseliş bir süre daha devam edebilir.

Teknik olarak baktığımızda değerli metalde yukarı yönlü hareketin devamında 1160 dolar direnç seviyesinin kırılması 1172 dolar seviyesine hareketi beraberinde getirebilir. Ancak 1172’nin üzerine geçilmediği sürece bu seviyeden yeni bir düşüş trendi başladığını görebiliriz. Geri çekilmelerde ise 1150 ve 1143 dolar destekleri önemli olacaktır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!