Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY.30.01.png

USDTRY

Geride bıraktığımız haftanın son işlem gününde kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’in not indirimine gitmesi, kurda ilk tepki olarak yükselişi beraberinde getirmişti. Bugün ise not indiriminin fiyatlanmış olmasından dolayı kur üzerinde kar realizasyonu olduğunu görüyoruz. Yaşanan kar realizasyonuyla birlikte uzun süre sonra kur 3,80’in altına kadar geriledi. Veri akışı bakımından ise yurt içerisinde açıklanan Ekonomik Güven Endeksi’nin Ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 3,9 azalarak 89,2’den 85,7’ye gerilemesi önemliydi.

Teknik olarak baktığımızda kurdaki satış baskısının devamında ilk destek 3,7880-3,8000 bandında bulunuyor. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılması durumunda ise kritik 3,7480 desteğine geri çekilme görebiliriz. 3,7480’in altında kalıcılık sağlanmadığı sürece kurda yükseliş eğilimi bir süre daha devam edebilir. Yukarı yönlü hareketlenmelerde ise 3,8440 ve 3,8720 dirençleri takip edilebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!