Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

GBPUSD.30.01.png

GBPUSD

ABD Başkanı Trump ve İngiltere Başbakanı May’in Cuma günü gerçekleştirdiği görüşmenin pozitif etkileri sürüyor. Trump, İngiltere ile mevcut ticari anlaşmaları AB’den ayrılık gerçekleştiğinde de devam ettirme sözü verdi. Görüşmenin pozitif havasını bozan ise Trump’ın hafta sonunda imzaladığı emir ile 7 müslüman ülkeden insanların ABD’ye girişinin yasaklanması oldu. Yasağa karşı ise İngiltere’de tepkiler büyüyor ancak iki ülke de önümüzdeki dönemde yakın ilişki içerisinde olacağa benziyor.

Kurda teknik olarak baktığımızda ise dolardaki tırmanışla beraber satış baskısının hacmini artırdığını görüyoruz. 1.2500 desteğine yakın seyreden kurda bu seviyenin altına sarkılması durumunda 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamaların birbirine yaklaştığı 1.2420 bölgesi güçlü destek konumunda. Bu bölgenin altında satıcılı seyir hızlanacaktır. Toparlanmalarda ise 1.2550-1.2570-1.2600 dirençleri takip edilebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!