Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

xu030921.png

Günlük Bist-Viop Bülteni

Önemli Gelişmeler…

*Ticaret Bakanı Mehmet Muş, dün yaptığı açıklamalarda: Ağustos'ta Dış ticaret açığı’nın 4,3 milyar Dolar düzeyinde gerçekleştiğini ve geçen aya göre yüzde 10 azaldığını belirtti.

 

*Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise: AB ile "Biz para veriyoruz Afganları Türkiye’de tutun" gibi bir iş birliği olmayacağını, AB’nin “para veririz bu iş çözülür” işinden vazgeçmesi gerektiğini ve Kabil Havalimanı’nın işletilmesi meselesinin de hep birlikte koordine edilmesi gerektiğini söyledi.

 

*Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Türkiye’deki toplam aşılamanın dün itibariyle 95 Milyon seviyesini aştığını bildirdi. Akşam saatlerinde Bilim Kurulu ve Milli Eğitim Bakanlığı temsilcileri ile yapılan görüşme sonrasında ise; Bundan sonraki süreçte okulların Pandemiden dolayı kapatılmayacağı bir süreç için çalışılacağına atıfta bulundu.

 

*Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanan verilerde; 27 Ağustos itibariyle Döviz Varlıkları’nın 70 Milyar 200 Milyon Dolar seviyesine yükseldiği(Önceki: 66 Milyar 450 Milyon Dolar), Altın Cinsinden Rezerv Varlıkları’nın ise 40 Milyar 310 Milyon Dolar düzeyine gerilediği(Önceki: 40 Milyar 390 Milyon Dolar) bildirildi.

 

*Dün, küresel çapta önemli olan ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları; Pandemi’nin başından bu yana en düşük seviyesinde geldi.

 

*Bugün ise, sabah saatlerinde iç tarafta açıklanacak olan; Ağustos ayının Enflasyon rakamları, TL varlıkları açısından önem arz edecek.

 

*Yine küresel çapta kritik olan; ABD’nin Tarım Dışı İstihdam, İşsizlik Oranı ve Ortalama Saatlik Kazançlar verileri ve tüm bölgelerden gelecek Hizmet PMI dataları ile birlikte TL varlıklarında volatilite artışı görebiliriz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!