Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_030322.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Küresel piyasalarda tedirginlik devam ederken, BİST pozitif ayrışmayı sürdürüyor

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyon başlatması ile sarsılan küresel piyasalarda başta hisse senedi olmak üzere tüm varlık fiyatları üzerinde ciddi dalgalanmalar devam ederken BİST pozitif ayrışma çabasını sürdürüyor.

Bugün ana gündem yine Rusya – Ukrayna gelişmeleri olmaya devam edecek. İkinci müzakereden çıkacak sonuç, yeni yaptırımlar ve savaş ortamında gerilimler; fiyatlanmaların yönünü belirleyecek. Yurt içinde piyasaların merakla beklediği enflasyon rakamları gelecek. Yurt dışında hizmet sektörü PMI verileri, Euro Bölgesi perakende satışlar, ABD fabrika siparişleri verileri öne çıkıyor.

Haber odaklı volatil seyrin devam ettiği endeksin 50g HO (1965) üzerine atmış olması bu aşamada pozitif görünüyor. Kısa vadede söz konusu ortalama üzerinde kalındıkça 2000 puan seviyesinin yukarı yönde zorlanmaya devam edeceğini düşünüyoruz. 1965 kısa vadeli destek 2055 ana direnç konumunda. Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!