Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY.03.02.png

USDTRY

Kurda geri çekilme üst üste ikinci gününde de devam ediyor. Sabah saatlerinde yurtiçinden açıklanan enflasyon verisinin beklentilerin üzerine çıkarak 9,22 olarak gerçekleşmesi kurda bir miktar yükseliş hareketini beraberinde getirse de öğleden sonra yükselişin zayıfladığını gördük. ABD tarafında ise tarım dışı istihdam verisinin beklentileri aşmasına rağmen, ortalama saatlik kazançların beklenti olan yüzde 0,3 artışın altında kalarak 0,1 olarak açıklanması, doların değer kaybetmesine neden olan gelişmeydi.

Teknik olarak baktığımızda ise kurdaki geri çekilmenin devamında 3,7050 desteği oldukça kritik, bu seviyenin aşılması durumunda 3,6590 hedefli fiyatlamalar görebiliriz. 3,7050 desteğinin üzerinde haftalık kapanış yapmamız durumunda ise önümüzdeki hafta kurda alıcılı seyrin hakim olduğunu görebiliriz. Yükseliş hareketinde ise takip edeceğimiz direnç seviyeleri 3,7450 ve 3,7940 olarak karşımıza çıkıyor.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!