Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_031221.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks rekor tazelemeye devam ediyor

Omricon varyantının salgın konusunda yarattığı endişenin yanı sıra Fed Başkanı Powell'ın yüksek enflasyon riskinin arttığını belirterek varlık alımlarının azaltılmasını belki birkaç daha şahin bir söyleme geçişinin yarattığı volatililteye karşın borsa endekslerinde küresel çapta mevcut seviyeler korunurken BIST-100 tarafında da pozitif momentum sürüyor.  

Yurtiçinde bir yandan rekor kıran Dolar/TL cephesinde MB’nın olası müdahaleleri takip edilirken endeks 1834 direncinin aşılmasıyla genele yayılan bir yükseliş içerisinde kapanış rekorunu 1880 puan seviyesine taşıdı.

Yoğun ve değişken haber akışı içerisinde volatilitenin arttığı bu süreçte hisse bazında seçici olmak kaydıyla fırsatların devam ettiğini düşünüyoruz. Bu süreçte özellikle ihracat oranı ve döviz pozisyonu açısından kur artışından faydalanabilecek hisselerin daha güvenli bir yatırım fırsatı sunduğu konusundaki görüşümüzü de koruyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!