Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_031121.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endekste soluklanma ihtiyacı öne çıkmış durumda

Hisse bazlı hareketlerle 1370 seviyelerinden başlayan yükseliş trendinde bankaların desteğini de arkasına alarak 1545 puana kadar yükselen endekste dün ilk yorgunluk emareleri ortaya çıktı. Trend takip eden modelimiz bu aşamada AL konumunda kalmaya devam ederken alt göstergelerdeki yorgunluk ve kısa vadeli ortalamalardan uzaklaşmış olmamız endeksteki kısa vadeli düzeltme beklememizdeki ana nedenler olarak öne çıkıyor. Olası geri çekilmede 1480-1500 bandının destek konumunda olacağını ve 2cil trendin 1590 (TL bazında tarihi zirve) seviyesini denenmek üzere devam edebileceğini düşünüyoruz.

Bugün dikkatler içeride, TC Merkez Bankası’nın Perşembe günü açıkladığı enflasyon raporunda enflasyon ile mücadele konusunda yeni bir yol haritası açıklamasının ardından açıklanacak Ekim ayı enflasyon rakamlarında olacak.. Yine bu akşam gerçekleşecek Fed toplantısından da varlık alımlarında azaltım ve faiz konusunda gelecek açıklamalar takip ediliyor olacak.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!